Britský premiér Boris Johnson sa pomaly vracia do práce

Dorota Tóthová
Zdroj: TASR/AP

Boris Johnson sa lieči z nákazy koronavírusom.

Britský premiér Boris Johnson, ktorý sa lieči z nákazy koronavírusom, sa pomaly vracia k plneniu svojich povinností. Minulý piatok mal trojhodinový videohovor s ministrom zahraničných vecí Dominicom Raabom, ktorý ho čiastočne zastupuje, a ďalšími spolupracovníkmi, informoval nedeľník Sunday Telegraph.

Už predtým vydal niekoľko pokynov z oficiálneho vidieckeho sídla britských premiérov Chequers, kde je v domácej liečbe. Podľa informácií hovorcu vlády sa v sobotu Johnson skontaktoval s niektorými členmi svojho kabinetu, ale o ich obsahu neboli zverejnené podrobnosti. Premiér sa riadi pokynmi svojho lekára, dodal hovorca.

Johnsona (55) pred týždňom prepustili z Nemocnice sv. Tomáša v Londýne a následne sa presunul do Chequers.

Chorobu COVID-19 diagnostikovali 26. marca. Do nemocnice ho previezli v nedeľu 5. apríla po tom, čo sa jeho stav nezlepšoval.

Deň na to ho presunuli na jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS) s vysokou teplotou a silným kašľom. V ďalších dňoch dostal kyslíkovú podporu, ale nebol napojený na pľúcnu ventiláciu. Z JIS na bežné nemocničné oddelenie ho presunuli vo štvrtok večer.

V Chequers je s Johnsonom aj jeho tehotná 32-ročná snúbenica Carrie Symondsová, ktorá sa vírusom tiež infikovala, ale má iba mierne príznaky.

LONDÝN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti