Plávajúci ostrov bez koronavírusu: Výletná loď po plavbe okolo sveta konečne zakotvila

Na snímke výletná loď Costa Deliziosa kotví v prístave 20. apríla 2020 v Barcelone.
Zdroj: TASR/AP/Emilio Morenatti

Posledných päť týždňov sa plavila bez akéhokoľvek kontaktu s ľuďmi z vonkajšieho sveta.

Niektorí pasažieri luxusnej výletnej lode Costa Deliziosa, ktorá sa 15 týždňov plavila okolo sveta, kým na súši sa šíril nový koronavírus, začali v pondelok z plavidla vystupovať v Barcelone na severovýchode Španielska. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Zastávka v Barcelone je začiatkom konca plavby okolo sveta tejto lode, ktorej majiteľ, talianska spoločnosť Costa Crociere, tvrdí, že na palube nemajú žiadne ochorenie COVID-19 spôsobované novým koronavírusom.

Výletná loď Costa Deliziosa sa posledných päť týždňov plavila bez akéhokoľvek kontaktu s ľuďmi z vonkajšieho sveta.

V Španielsku podľa očakávania vystúpia z lode stovky z 1831 cestujúcich, vrátane 168 Španielov - a zvyšok tak urobí na nasledujúcej a zároveň poslednej zastávke, v talianskom prístave Janov. Loď Costa Deliziosa sa pôvodne mala 26. apríla vrátiť do Benátok.

Na rozdiel od iných výletných lodí, ktoré postihla nákaza koronavírusom a neraz ich museli dať do karantény, aby sa ochránili prístavné mestá, bola Costa Deliziosa doslova plávajúcou bublinou bez koronavírusu. To umožnilo pasažierom využívať všetky možnosti aktivít a zábavy na lodi.

Španielsky pasažier Carlos Paya agentúre AP povedal, že pobyt na lodi bol vlastne "zásahom šťasteny".

Výletná loď sa vydala na plavbu začiatkom januára z Benátok a po minulomesačnom odchode zo západnej Austrálie prestala zastavovať v prístavoch, okrem technických výnimiek ako dotankovanie paliva.

BARCELONA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti