Španielsko povolí deťom chodiť von už od budúcej nedele, nie až od pondelka

Školy zostávajú naďalej zavreté.

Deti v Španielsku budú smieť z domovov vyjsť von už v nadchádzajúcu nedeľu, a nie až v pondelok, ako to bolo pôvodne oznámené. Vláda totiž opatrenia v boji proti šíreniu nového koronavírusu týkajúce sa detí opäť o niečo upravila po tom, čo po prvotnom ohlásení zmien čelila kritike. Informovala o tom agentúra DPA.

Minister zdravotníctva Salvador Illa na tlačovej videokonferencii povedal, že vzhľadom na kritické ohlasy sa po novom rozhodlo aj o tom, že deti budú môcť s rodičmi chodiť aj na prechádzky, a nielen do obchodu.

Hovorkyňa španielskej vlády María Jesús Monterová totiž po zasadnutí vlády vedenom premiérom Pedrom Sánchezom pôvodne oznámila, že deti do 14 rokov budú môcť rodičov sprevádzať len do potravín, lekární, bánk a trafík.

Pri pobyte vonku však pre deti platí séria obmedzení: nemali by sa hrať s kamarátmi, bicyklovať sa, športovať či ísť na ihrisko. Školy zostávajú naďalej zavreté.

Španielsko je po Taliansku druhou epidémiou najhoršie postihnutou krajinou v Európe. Od vypuknutia epidémie v Španielsku podľahlo chorobe COVID-19 viac ako 21.000 ľudí a vyše 204.000 ich bolo infikovaných.

MADRID/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti