Myslel si, že pandémia je "politický trik". Odporca karanténnych opatrení zomrel na COVID-19

YQEKLECFVDVO-high_1080p.mp4
Zdroj: Facebook/John McDaniel

Rodina pred poslednou rozlúčkou, v rozpore s presvedčením zosnulého, vyzvala všetkých, aby dodržiavali karanténne opatrenia.

Muž z amerického štátu Ohio, ktorý považoval pandémiu koronavírusu za „politický trik" a karanténne opatrenia za „hovadinu", zomrel na ochorenie COVID-19. John W. McDaniel (†) patril k zarytým odporcom vládnych nariadení pre boj s koronavírusom.

Naposledy vydýchol v stredu ráno v nemocnici v Columbuse. Muž, ktorý bol presvedčený, že to, čo sa deje vo svete je jeden veľký podvod, svoje teórie šíril prostredníctvom sociálnych sietí. Keďže porušil pravidlá, jeho kontá sú už v súčasnosti už vymazané. Príspevky, ktoré vytvoril, predtým zdieľali tisícky ľudí. Píše o tom portál New York Post.

„Toto šialenstvo musíme zastaviť," napísal pred smrťou vo viacerých komentároch. McDaniel sa stal prvou obeťou koronavírusu v okrese Marion, v ktorom býval. Zanechal po sebe ženu a dvoch synov. Rodina pred poslednou rozlúčkou, v rozpore s presvedčením zosnulého, vyzvala všetkých, aby dodržiavali karanténne opatrenia.


McDaniel zomrel iba krátko predtým, ako prezident USA Donald Trump vyzval na uvoľnenie karanténnych opatrení v štátoch Michigan, Virginia a Minnesota. V Spojených štátoch sa proti nariadeniam pre boj s koronavírusom dvíha veľká vlna odporu. Protesty sú na každodennom poriadku. Najväčšie hnutie za uvoľnenie opatrení sa vola "Re-Open America" (pozn. radaktora, Otvorme opäť Ameriku)

V dôsledku ochorenia COVID-19 zomrelo v Spojených štátoch za posledných 24 hodín 2751 ľudí, ako vyplýva z najnovších údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa (JHU) zverejnených v utorok. Informovala o tom agentúra AFP.

V USA tak po niekoľkých dňoch výrazného poklesu obetí hlásia denný rekord. Oproti predchádzajúcemu dňu sa počet mŕtvych zvýšil o tisícku.

COLUMBUS/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti