V domove dôchodcov v Batizovciach hlásia deväť infikovaných pacientov

Ilustračná foto.
Zdroj: TV Markíza

Jedna klientka tohto centra chorobe podľahla minulý týždeň.

V Centre sociálnych služieb (CSS) Domov pod Tatrami v Batizovciach je momentálne deväť ľudí pozitívnych na ochorenie COVID-19. Z 206 testov postupne prichádzajú všetky výsledky a očakávajú sa ďalšie. Uviedol to na brífingu predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský s tým, že testovaní necítia žiadne príznaky tohto vírusového ochorenia.

„Zatiaľ, čo sa týka výsledkov testovania, tak z tých deviatich pozitívnych máme šesť žien a troch mužov. Traja sú vo vekovom rozpätí medzi 40 až 50 rokov, piati sú medzi 50 až 60 rokov a jednu pani máme vo veku 67 rokov," priblížil vedúci odboru sociálnych vecí a rodiny PSK Pavel Slaninka.


„V CSS v Batizovciach pripravujeme už v týchto chvíľach jeden samotný pavilón pre všetkých klientov, ktorí budú pozitívne testovaní, ale i zamestnancov, ktorí budú v absolútnej izolácii od ostatných," potvrdil Majerský. Podľa Slaninku má samotný pavilón - Lipa pripravených zatiaľ 16 miest.

„Teraz do Batizoviec odvážame ochranné pracovné pomôcky. Sú to overaly, rukavice, respirátory vyššej rady FFP3, štíty a dezinfekciu," dopĺňa.

Podľa Majerského riaditeľka CSS v Batizovciach zvláda túto situáciu veľmi dobre. „Je to jedna z mála riaditeliek, ktorá v čase tejto krízy pravidelne chodí do nočných služieb a snaží sa takto odbremeniť aj svojich zamestnancov, keďže ten nápor v tejto ťažkej situácii je naozaj veľmi veľký," dodáva predseda PSK.

Nové prípady v DSS potvrdili výsledky testov za utorok. Celkovo v tento deň pribudlo 45 nových prípadov. TU sa dočítate viac.

Minulý týždeň podľahla chorobe jedna klientka tohto zariadenia. Prvý test pacientky bol negatívny. Viac si o prípade môžete prečítatať TU.

BATIZOVCE/TASR, tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti