Pribudli ďalšie domovy dôchodcov s koronavírusom, jeden nakazený sa vrátil z nemocnice

V domovoch dôchodcov budú plošne testovať zamestnancov aj klientov.

Pribudli ďalšie tri domovy dôchodcov, v ktorých potvrdili koronavírus. Jeden prípad hlásia z DSS v Galante, rovnako v Nitrianskom Rudne a dva prípady vo Veľkom Mederi.

Súkromný dom seniorov v Nitrianskom Rudne potvrdil, že majú jedného infikovaného klienta a to vraj napriek prísnym bezpečnostným opatreniam.


Dôchodca, ktorému potvrdili koronavírus sa minulý týždeň vrátil z nemocnice v Bojniciach. Podľa prepúšťacej správy mal negatívny test na COVID-19. Napriek tomu tento pondelok vykazoval mierne príznaky ochorenia a zariadenie preto požiadalo o jeho opätovné testovanie. Výsledok bol pozitívny.

Prečítajte si tiež:

Dom seniorov je uzavretý od konca februára a klienti nemajú povolený voľný pohyb mimo zariadenia. Nie je preto jasné, ako sa mohol senior nakaziť. Zajtra začnú s testovaním všetkých svojich zamestnancov a klientov.

Domovy sociálnych služieb v Galante a vo Veľkom Mederi sú v súkromných rukách, no napriek tomu chce trnavská župa zabezpečiť plošné testovanie.

"Trnavská župa chystá testovať všetkých zamestnancov zariadení sociálnych služieb a chceli by sme zaviesť aj plošné testovanie všetkých klientov zariadení. Niekde si vieme ako župa pomôcť sami, niekde sa musíme spoľahnúť na štát," dodal predseda trnavského kraja Jozef Viskupič.

Prečítajte si tiež:

BRATISLAVA/kk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme DSS

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.