Koronavírusom sa nakazilo už 15 pracovníkov nemocnice v Bojniciach

Jedinú známu samicu bielej žirafy na svete a jej mláďa zabili pytliaci na severovýchode Kene..jpg
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Nemusí ísť o konečné číslo.

Počet pracovníkov bojnickej nemocnice, u ktorých sa potvrdila nákaza novým koronavírusom, stúpol na 15. Uviedla to regionálna hygienička Zuzana Tornócziová. Nemusí však ísť o konečné číslo, keďže podľa hygieničky naďalej testujú.

Nákazu u viacerých zdravotníkov a pacientov v Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach potvrdili minulý piatok (17. 4.). Podľa Tornócziovej ochorenie COVID-19 zistili v Univerzitnej nemocnici Martin u pacienta, ktorý prišiel z Bojníc na operačný zákrok a nemal žiadne príznaky.

Na základe toho na oddelení neurológie odobrali vzorky zdravotníckym pracovníkom a pacientom, preskúmali všetky kontakty a vzorky odobrali aj ďalším ľuďom.


Prvé prípady pozitívne testovaných klientov majú aj ďalšie dve zariadenia pre seniorov v okrese Prievidza.

Dôchodca, ktorému potvrdili koronavírus v zariadení v Nitrianskom Rudne, sa minulý týždeň vrátil práve z nemocnice v Bojniciach. Viac sa dočítate v tomto článku.

"Nákazu máme potvrdenú u jedného klienta v zariadení sociálnych služieb v Zemianskych Kostoľanoch a u dvoch klientov v zariadení sociálnych služieb v Nitrianskom Rudne. Naďalej testujeme," uviedla regionálna hygienička.

Hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje v utorok (21. 4.) informoval, že testy potvrdili nový koronavírus aj u jedného zo zamestnancov tamojšieho zariadenia pre seniorov.

Prečítajte si tiež:

BOJNICE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.