Pribudlo jedno úmrtie, 81 nakazených a rekordný počet otestovaných

Ilustračný záber
Zdroj: ryptographer/shutterstock.com

Na Slovensku potvrdili nové prípady v ďalších domovoch dôchodcov.

V stredu pribudlo na Slovensku 81 pozitívne testovaných ľudí na nový koronavírus. Testovali sme celkom 4 772 osôb, čo je doterajší rekord za jeden deň.

Celkový počet pacientov s pozitívnym testom po včerajšom dni tak stúpol na 1325. Informácie zverejnil permanentný krízový štáb.

Ten potvrdil aj ďalšie úmrtie. Minister zdravotníctva Marek Krajčí popoludní uviedol, že chorobe podľahol ďalší klient z domova sociálnych služieb v Pezinku. Celkom si tak ochorenie COVID-19 u nás vyžiadalo už 15 obetí.

Najviac nových prípadov pribudlo v stredu v Košickom kraji (21), nasleduje Nitriansky kraj (16), Prešovský a Bratislavský kraj evidujú zhodne po 11 prípadov, Trnavský kraj 10 pacientov, deväť nových prípadov potvrdili v Žilinskom kraji, dva v Banskobystrickom kraji a jeden prípad v Trenčianskom kraji.

Nové prípady potvrdili aj v ďalších domovoch sociálnych služieb, konkrétne v Pezinku, Veľkej Lomnici, Seredi, Horných Salibách, Dolných Salibách, Galante a Mostovej.

Vojenské testovanie v rámci akcie Karusel potvrdilo tri pozitívne prípady v Nitre, jeden v Hornej Kráľovej a jeden nový prípad v osade v Žehre.

Z 81 pacientov potvrdených v stredu sa 14 nachádza v karanténnych centrách.

Počet hospitalizovaných pacientov je momentálne 265, z toho 80 mali pozitívny test a zvyšok čaká na výsledok. Na jednotke intenzívnej starostlivosti leží osem ľudí a jedna osoba potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu.

Stúpol aj počet vyliečených pacientov, z ochorenia COVID-19 sa podarilo dostať ďalším štyrom ľuďom.

Pozrite si bližšie informácie o nových pacientoch:


Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU !

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.