Koronavírus potvrdili v ďalšej rómskej komunite a pribudli aj klienti domovov dôchodcov

Donald Trump
Zdroj: TASR/AP Photo/Jens Meyer

Koronavírus potvrdili aj policajtom, ktorí odoberali vzorky iným.

Tohtotýždňové testovanie Rómov v obci Hodruša-Hámre v okrese Žarnovica potvrdilo dva prípady nákazy novým koronavírusom. Informoval o tom starosta Jozef Uram. Ide o prvé potvrdené prípady ochorenia COVID-19 v Žarnovickom okrese.

Uram priblížil, že testovanie obyvateľov miestnej marginalizovanej rómskej komunity sa uskutočnilo v pondelok (20. 4.). Celkovo bolo podľa jeho slov otestovaných 39 ľudí. "V dedine máme približne 200 Rómov. Testovaní boli Rómovia z celej obce, z každej rodiny po jednom členovi," priblížil.

Nakazení Rómovia nemajú cestovateľskú anamnézu

Testovanie sa podľa jeho slov konalo na obecnom ihrisku bez akýchkoľvek problémov, obyvatelia spolupracovali a boli mu naklonení. Výsledky testov potvrdili nákazu u jedného muža a ženy. Podľa starostu nemali žiadne príznaky a ani cestovateľskú anamnézu.

Následne na to zasadol krízový štáb obce v spolupráci so zástupcami hygieny a ďalších, ktorý prijal potrebné opatrenia. "Ľudia, ktorí prichádzali do kontaktu s nakazenými, ostali v karanténe," poznamenal Uram.

Pripomenul, že v obci realizovali bezpečnostné opatrenia už od začiatku vypuknutia pandémie. Dennodenne v spolupráci s dobrovoľným hasičským zborom dezinfikujú verejné priestranstvá.

Súvisiaci obsah

Pribudli seniori aj policajti

Po včerajškom testovaní pribudli medzi nakazenými ďalší klienti domov sociálnych služieb. Konkrétne ide o domovy seniorov v Pezinku, Veľkej Lomnici, Seredi, Horných Saliboch, Dolných Saliboch, Galante a v Mostovej.

Podľa informácií televízie Markízy majú koronavírus aj dvaja policajti z Vyšného Nemeckého, ktorí pracujú na oddelení hraničnej polície. Nakazení policajti pri hraniciach odoberali vzorky ďalším ľuďom. Najbližšie dni by mali znova otestovať.

HODRUŠA HÁMRE/BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti