Hoci mala koronavírus, nebála sa ho. Napokon rodila v kóme o niekoľko týždňov skôr

Valeri, Klára, Esther a Lucka
Zdroj: reprofoto: YouTube/CNN

Svojho potomka ešte zrejme neuvidí pár mesiacov.

Americké CNN informovalo o výnimočnom prípade. Johana Mendoza Chancayová totiž porodila počas toho, ako bola v kóme. Žena navyše rodila počas toho, ako mala nový koronavírus. V súčasnosti je oddelená mimo svojho potomka.

Vírus jej v tele našli na konci marca. Ako tvrdí, spočiatku to nijako neprežívala a myslela si, že nemôže tehotné ženy neohrozuje a maximálne ju zastihne chrípka.

TIP: Podľa štúdie mladšie osoby s miernym priebehom COVID-19 utrpeli túto poruchu mozgu

Všetko sa však zmenilo, keď začala mať dýchacie problémy. Ihneď po príchode do nemocnice v Connecticute jej povedali, že ju musia dať do kómy a urobiť cisársky rez.


Zdroj: YouTube/CNN

„Len som stihla zavolať rodine a povedať im, že idem už na to. To bolo naposledy, čo ma počuli," spomína si čerstvá mamička, ktorá sa zotavuje z pôrodu ako aj psychického vypätia.

TIP: Muž má koronavírus už viac ako dva mesiace, pacientov s dlhým priebehom pribúda

Keď sa prebudila, bol prvý apríl a dozvedela sa, že jej dcéra Zion sa narodila o 14 týždňov skôr. Namiesto toho, aby ju držala v náručí, ju však uvidela len cez kameru.

Nakoľko stav rodičky aj novorodenca je „krehký", lekári sa rozhodli, že dieťa si ešte nechajú v nemocnici, kým Johana je už doma. Stretnúť by sa najbližšie mohli až niekedy na začiatku júla, v pôvodnom termíne pôrodu.

AKTUÁLNE ČÍSLA O NOVOM KORONAVÍRUSE NÁJDETE TU

CONNECTICUT/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti