Tehotná žena s koronavírusom po 10 dňoch v kóme oznámila priateľovi nečakanú správu

2804_Cennet_28_04_P30_e21_dnes_20_30__12___VOYO.mp4
Zdroj: Facebook/Danielle Martin

Dvojica pred tehotenstvom vychovávala troch synov.

Nečakané rozuzlenie priniesol príbeh Danielle Martinovej zo Severného Írska. Tridsaťdvaročná matka troch detí sa v deviatom týždni tehotenstva nakazila novým koronavírusom. Píše The Mirror.

Tridsiateho marca ju museli previezť do nemocnice v Belfaste po tom, čo sa jej rapídne zhoršilo dýchanie. Hoci jej pôvodne diagnostikovali pneumóniu, o dva dni neskôr ju pozitívne testovali na COVID-19.

„Najskôr som mala bolesti v krku, následne sa to rozšírilo do hrudníka. Po šiestich dňoch sa mi dýchalo veľmi ťažko, a tak Bryan zavolal sanitku," spomína Danielle.

V nemocnici ju dali na pľúcnu ventiláciu, avšak potom sa jej stav zhoršil natoľko, až ju museli uspať.

„Životná nočná mora. Je šialené, ako rýchlo sa vedia veci obrátiť k horšiemu. Keď mi lekár zavolal a povedal, že ju museli dať do kómy, skoro som sa zrútil," hovorí jej priateľ, ktorému z nemocnice volali každý deň.

„Vždy sa tie správy striedali. V jeden deň to bolo pozitívnejšie, ďalší opäť horšie. Ja som však stále veril, že sa z toho dostane," doplnil.

Lekári mu však uderili ďalšiu ranu, keď si vypočul neželanú vetu, a síce že je veľmi nepravdepodobné, že by ich nenarodené dieťa prežilo.

Našťastie sa však jej stav postupne zlepšoval a po 10 dňoch v kóme Danielle neskôr sama zavolala partnerovi, aby mu oznámila, že „obe deti sú v poriadku".

„Obe? Najskôr som si myslel, že je z toho všetkého zmätená, ale keď mi povedala, že čakáme dvojičky, prežíval som neopísateľnú radosť a usmieval som sa od ucha k uchu," doplnil šťastný otecko. Na súrodencov sa už teraz tešia deväťročný Jaiden, trojročný Parker a o rok mladší Joshua.

BELFAST/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.