Zmätky so vzorkami: Mužovi oznámili, že je negatívny a odišiel z karantény. Potom prišla zlá správa

19 Hrozi kolaps zdravotnictva.transfer_komplet_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Nakoniec mal pozitívny test na koronavírus.

Zmätky v evidencii výsledkov vzoriek na koronavírus. Takto to aspoň vidí muž z okresu Partizánske. Po návrate z Nemecka musel vlastným autom na opačný koniec republiky do povinnej karantény. Jeho radosť po prepustení zo Svidníka však bola predčasná.

Hasiči ich prišli testovať v piatok a v nedeľu sa dozvedeli výsledky. Bolo to v deviaty deň karantény.

Po SMS správe, ktorou úrady mužovi oznámili, že výsledok jeho testu je negatívny, ho z tohto karanténneho zariadenia prepustili.

Karanténne zariadenie je v stredoškolskom internáte. Hovorkyňa prešovskej župy, teda zriaďovateľa školy, vysvetlila, že muža prepustili na základe informácií od hygienikov.


V pondelok popoludní 39-ročného Miloša zaskočil telefonát od svidníckych hygienikov.

„... že stala sa takáto vec, že vlastne vy ste pozitívny, tak som nechápal," tvrdí.

„V pondelok 20. apríla nám boli doručené Protokoly o vyšetrení, v ktorých bolo uvedené, že jeden z repatriantov má pozitívny výsledok testu, čo sme si následne overili a zároveň sme bezodkladne telefonicky kontaktovali uvedenú pozitívnu osobu," uviedla Helena Hrebeňáková, regionálna hygienička vo Svidníku.

Šťastím podľa muža z Partizánskeho bolo, že nešiel domov, ale všetci traja kamaráti ostali v byte jedného z nich v Prešove, aby neohrozili svoje rodiny.

Z negatívne testovaného bol tak napokon pozitívne testovaný muž. Vrátil sa do karanténneho zariadenia, no už nie do Svidníka, ale do Bardejovských Kúpeľov.

Kde sa stala chyba, hygienici nevedia. Rovnako ani pozitívny muž nevie, čo ho teraz ďalej čaká. Tvrdí však, že príznaky koronavírusu nemá žiadne.

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

PARTIZÁNSKE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.