Na Slovensku pribudlo len 13 nových prípadov, zomrela však klientka DSS v Martine

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR - Michal Svítok

Počas piatku urobili rekordných 4828 testov.

Počas piatka (24. 4.) pribudlo na Slovensku 13 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko má 1373 prípadov. Informuje o tom permanentný krízový štáb na internetovej stránke www.korona.gov.sk.

Doposiaľ sa vykonalo celkovo 66.089 testov, počas piatku sa ich spravilo 4828. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo už 386 ľudí, z toho za piatok zaznamenali 31 vyliečených.

Hospitalizovaných je 212 osôb, z toho v 69 prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je sedem osôb a traja sú na pľúcnej ventilácii.

Na Slovensku počas piatku nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus.

Táto smutná štatistika sa však po sobote rozšíri. V Martine totiž podľa informácií TA3 zomrela jedna z klientiek z domova sociálnych služieb. Celkový počet úmrtí je 18.

Najviac nových prípadov, a to štyri, eviduje Trnavský kraj (muž v okrese Skalica, muž a dve ženy v okrese Senica). Banskobystrický (muž a dve ženy v okrese Revúca) a Košický kraj (muž v okrese Košicea muž v okrese Košice - okolie - obaja zachytený v karanténnom centre a žena v okrese Michalovce) zaznamenali zhodne po tri nové prípady, dva prípady sú hlásené z Bratislavského kraja (žena v okrese Bratislava a žena v okrese Pezinok) a jeden zo Žilinského kraja (muž v okrese Liptovský Mikuláš).

V Nitrianskom, Prešovskom a Trenčianskom kraji nepribudol počas piatka žiaden nový prípad.

V UNM je osem pacientov z DSS sv. Martina s novým koronavírusom

V Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) zostáva hospitalizovaných osem pacientov z domova sociálnych služieb (DSS) Dom sv. Martina s ochorením COVID-19. V sobotu zomrela 73-ročná klientka DSS, ktorú v UNM hospitalizovali 18. apríla. Podľa hovorkyne nemocnice Kataríny Kapustovej išlo ženu s viacerými chronickými ochoreniami, ktorej zdravotný stav sa napriek liečbe zhoršoval.

"Pacientku vo štvrtok (23. 4.) preložili na Kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny UNM a pripojili na umelú pľúcnu ventiláciu. Žiaľ, dnes došlo k multiorgánovému zlyhávaniu a následnému úmrtiu pacientky," uviedla hovorkyňa nemocnice.

Doplnila, že aktuálne je v UNM hospitalizovaných 11 pacientov, u ktorých diagnostikovali nový koronavírus.

Nákaza novým koronavírusom sa potvrdila u 25 klientov a 11 členov personálu martinského DSS Dom svätého Martina. Podľa hovorkyne mesta Zuzany Kalmanovej je areál DSS uzatvorený, stráži ho martinská mestská polícia. "Okrem pacientov otestovali aj všetkých zamestnancov, z ktorých bolo negatívnych päť. Zamestnanci aj naďalej zostali v karanténe v rámci zariadenia alebo v internátoch," dodala.

BRATISLAVA/mm, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti