Ženu s COVID-19 omylom vyhlásili za mŕtvu, rodina nevie koho spopolnili

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Pozostalých požiadali o identifikáciu tela, avšak tí si z obavy pred nákazou zachovali značný odstup.

Lekári v ekvádorskej nemocnici zažili značné prekvapenie, keď odrazu "ožila" žena, ktorú predtým vyhlásili za mŕtvu v dôsledku ochorenia COVID-19. Veľkú radosť mali aj príbuzní, ktorí si ju pri identifikácii pomýlili s telom niekoho iného a to dali medzičasom spopolniť, uviedla v sobotu agentúra AFP.

Sedemdesiatštyriročnú Albu Maruriovú hospitalizovali s horúčkou a dýchacími problémami v marci v meste Guayaquil, jednom z najväčších ohnísk nákazy v krajine.
Tri týždne neskôr stratila vedomie a 27. marca ju vyhlásili za mŕtvu.

O týždeň neskôr požiadali pozostalých o identifikáciu tela v nemocničnej márnici, avšak tí si z obavy pred nákazou zachovali značný odstup. Telo bolo uložené na boku a videli mu len chrbát, nie tvár.

Maruriovej neter, Jaime Morlaová, nadobudla presvedčenie, že šlo o jej tetu. "Bála som sa jej pozrieť na tvár. Bola som od nej meter a pol. Mala rovnaké vlasy a typ pokožky. Ešte mala aj rovnaké zranenie ako nedávno utrpela teta," povedala Morlaová.

Po tom, čo "identifikovala" svoju tetu, telo odviezli do pohrebného ústavu a spopolnili.
Maruriová sa prebrala vo štvrtok v nemocnici a vysvetlila lekárom kto je. Následne ich požiadala, aby zatelefonovali jej sestre.

"Lekári šli domov k mojej tete, aby si to overili a informovali rodinu, že prišlo k omylu," vyhlásil synovec Juan Carlos. "Naši do dnešného dňa netušia koho popol majú doma."
Úrady zaznamenali v meste Guayaquil viac než 22.000 prípadov nového koronavírusu a 576 úmrtí s ním súviacích. Ekvádor je po Brazílii druhou najviac vírusom postihnutou krajinou v Južnej Amerike.

QUITO/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti