Prečo máme tak málo pozitívnych? Tu je odpoveď ministra Krajčího

19 Navrat zivota do normalu R.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

Za posledné tri dni pribudlo 21 nových prípadov.

Počet nových nakazených na koronavírus na Slovensku posledné dni klesá. Dnes sme evidovali dva prípady, včera (26.4.) šesť prípadov a v sobotu (25.4.) 13 nových infikovaných.

Na mieste je otázka, čo spôsobuje tento klesajúci trend. Minister zdravotníctva Marek Krajčí si myslí, že ľudia sú zodpovední a fungujú opatrenia, ktoré prijala vláda ešte pred Veľkou nocou.

Podľa Krajčího je väčšina nakazených z karanténnych centier alebo z rizikových oblastí, takže sú "pod kontrolou". "Zastavili sme šírenie vírusu na úrovni populácie," povedal Krajčí. Minister však zdôrazňuje, že musíme byť aj naďalej zodpovední a opatrenia uvoľňovať veľmi opatrne. Ak by sme nerešpektovali opatrenia, epidémia znova prepukne.

"Sme jedna z najuspešnejších krajín v boji s touto nákazou," vyhlásil Krajčí. Naznačil, že zrejme budeme môcť opatrenia postupne uvoľňovať podľa plánovaného harmonogramu.


Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.