Niektorí ľudia nosia na rúškach farebné sponky. Čo tým signalizujú svojmu okoliu?

To, že kýchanie ani nepatrí medzi typické príznaky ochorenia COVID 19, si ešte stále veľa ľudí neuvedomuje .

Alergici aj astmatici s príchodom jari zažívajú v časoch pandémie koronavírusu ťažké časy. Nielen preto, že sa začalo najintenzívnejšie peľové obdobie, ale aj kvôli tomu, že sa zo strachu z šírenia nákazy stávajú terčom.

Stačí jedno kýchnutie v autobuse či v potravinách a v tom lepšom prípade pocítia škaredé pohľady ľudí okolo. Ojedinelé nie sú ani slovné útoky. Niektorí ľudia sa na sociálnych sieťach sťažovali, že ich pre kýchanie nepustili do obchodu. Iní zase radšej vystúpili z autobusu skôr, len aby neriskovali otvorený konflikt. Píše o tom portál tn.cz.

V zúfalstve si už niektorí začali na rúška písať nápisy ako „je to len alergia" alebo „som astmatik". Aj pre tento dôvod sa na sociálnych sieťach začala šíriť návod, ako dať okoliu najavo, že obavy z nákazy sú vo vašom prípade zbytočné.

Ak máte alergiu na pele a trávy, pripnite si na rúško sponku s kvetinou. Mala by to byť väčšia a farebná, no nie veľmi ťažká, aby vám rúško nesťahovala z tváre. Drobná ozdoba ostatných upozorní, že zdrojom kýchania nie je koronavírus. To, že kýchanie ani nepatrí medzi typické príznaky ochorenia COVID 19, si ešte stále veľa ľudí neuvedomuje .

BRATISLAVA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rusko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.