Koronavírusu podľahla ďalšia klientka domova sociálnych služieb v Pezinku

Domov sociálnych služieb v Pezinku.
Zdroj: TASR

COVID-19 si na Slovensku vyžiadal už 20 obetí.

Ochorenie COVID-19 si na Slovensku vyžiadalo ďalšiu obeť. V pondelok nadránom mu podľahla ďalšia klientka Domova sociálnych služieb (DSS) v Pezinku, ktorý sa stal ohniskom nákazy. Klientka mala 87 rokov.

Ide o 19. obeť koronavírusu u nás. V štatistikách sa jej úmrtie zaznamená na druhý deň, teda dnes. Informuje o tom portál Noviny.sk.

Táto pacientka je jednou z dvoch obetí koronavírusu, ktoré na Slovensku pribudli za pondelok. Viac sa dočítate TU.

Pacientka bola hospitalizovaná v Univerzitnej nemocnici na Kramároch. Ako portál informovala hovorkyňa UNB Eva Kliská, v nemocnici leží celkom 20 pacientov z DSS v Pezinku, štyria sa nachádzajú na JIS, z toho dvaja sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

Koronavírusu podľahlo už 11 klientov tohto zariadenia. DSS Pezinok na Hrnčiarskej ulici je v karanténe od 11. apríla a v okolí domova je ochranné pásmo.

V uplynulých týždňoch tam bolo pozitívne testovaných desiatky klientov aj pracovníkov. Priamo v DSS sa aktuálne nachádza 63 klientov, z toho 31 pozitívnych a 32 negatívnych, v nemocnici leží 35 klientov. Stará sa o nich 26 zamestnancov.

V polovici apríla v tejto súvislosti odvolal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba riaditeľku domova Violu Schmidtovú.

Do DSS následne nastúpil krízový manažment a situácia sa začala zlepšovať. Niektorí hospitalizovaní klienti sa už z nemocnice vrátili do zariadenia.

Polícia pre situáciu v DSS Pezinok začala trestné stíhanie za prečin šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby.

PEZINOK/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti