Proti koronavírusu bojujú aj šľachtici: Švédska princezná robí pomocnú silu v nemocnici

Švédska princezná Sofia pomáha v nemocnici
Švédska princezná Sofia pomáha v nemocnici Zdroj: TASR/AP

Pomáhajú aj britskí princovia s manželkami.

Pandémia koronavírusu odhaľuje aj skutočnú povahu ľudí. Niekto sa môže v čase krízy zrazu začať správať iracionálne, iní preukážu obrovskú solidaritu. Príkladom pre všetkých Švédov sa stala ich princezná Sofia, píše portál Insider.

Priamo v prvej línii v nemocnici pomáha 35-ročná švédska princezná a zároveň matka dvoch detí. Niekdajšia glamour modelka a dnes už nositeľka titulu vojvodkyňa z Värmlandu, absolvovala zdravotnícky výcvik a ihneď začala pracovať ako pomocná sila. Upratuje nemocničné izby, dezinfikuje zdravotnícky materiál a pomáha dokonca aj v kuchyni.

Zdroj: TASR/AP

Nie je ale jediná členka kráľovskej rodiny, ktorá sa snaží aspoň trocha pomôcť v čase koronavírusu. K dobrovoľnej pomoci sa odhodlal aj britský princ Harry a jeho manželka Meghan. Zapojili sa do distribúcie jedla vážne chorým ľuďom v kalifornskom Los Angeles, kde momentálne žijú.

Pozadu nezaostáva ani Harryho starší brat William s manželkou Kate. Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge ešte pred plošnou karanténou navštívili operátorov tiesňovej linky.

Zapojila sa aj grófka z Wessexu Sophia. Členka britskej kráľovskej rodiny pomáha v cateringovej firme s prípravou jedál pre zdravotníkov.

ŠTOKHOLM/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sofia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.