Babička (101) prežila rakovinu, španielsku chrípku a teraz porazila aj koronavírus

Španielská pláž
Zdroj: YouTube / Birmingham Mail

Zdá sa, že usmievavá dôchodkyňa pochádza z rodiny s tuhým korienkom.

Ďalší šťastný príbeh. V New Yorku prekonala ochorenie Covid-19 stojedenročná Angelina Friedman, informuje o tom portál Daily Mail. Babičke, ktorá žije v domove dôchodcov vo Westchesteri v štáte New York, diagnostikovali ochorenie ešte koncom marca. Dnes oslavuje zázračné zotavenie.

Narodila sa v roku 1918, v čase, keď vo svete vyčíňala druhá vlna pandémie španielskej chrípky. Na svet prišla na lodi smerujúcej z Talianska do USA. Rodina dôchodkyňu nazýva "superčlovekom" práve pre jej neuveriteľný životný príbeh.


Zdroj: Instagram/ noticias24miami

Angelina prežila svoj život bez mamy, ktorá zomrela pri pôrode. Španielsku chrípku, ktorá vrcholila práve v čase, keď sa Angelina narodila, akoby zázrakom nedostala, no neskôr zažila niekoľko potratov, porazila rakovinu, prežila otravu krvi a pred pár dňami testy potvrdili, že porazila aj koronavírus.

Zdá sa, že usmievavá dôchodkyňa pochádza z rodiny s tuhým korienkom. Hoci prežila všetkých svojích desať súrodencov, dlhovekosť je v jej rodine dedičná. „Každý z rodiny sa dožil najmenej 95 rokov, okrem jedného strýka. Moja matka je posledná žijúca. Ona nie je obyčajný človek. Má nadľudskú DNA,“ povedala Angelinina dcéra Joanne Merola.

Zdroj: Instagram/ justsiptea

NEW YORK/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti