Pribudli dve obete koronavírusu a päť pacientov. Kĺzavý medián sa opäť znížil

maxresdefault.jpg
Zdroj: TASR

V stredu sme vykonali celkom 4584 testov.

V stredu pribudli na Slovensku ďalší piati pacienti s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19. Laboratóriá počas včerajšieho dňa vykonali dokopy 4584 testov.

Koronavírus si vyžiadal ďalšie dve obete. Ide o klientov Domova sociálnych služieb (DSS) Pezinok, ktorí boli hospitalizovaní v Univerzitnej nemocnici Bratislava. Celkový počet úmrtí tak máme už 23.

Ministerstvo zdravotníctva včera spočiatku informovalo o dvoch nových obetiach nákazy, ktoré pribudli za utorok. Neskôr informáciu spresnilo a v dátach uvádza, že pribudla iba jedna obeť a evidovalo tak 21 obetí.

Ministerstvo poskytlo vysvetlenie. "Pitvou sa včera počas dňa zistilo, že pani z DSS Pezinok, reportovaná včera, žiaľ, skonala následkom inej náhlej príčiny. Predtým bola hospitalizovaná v súvislosti s koronavírusom, no v pondelok po prepustení z nemocnice bola vyliečená a tým pádom nie pozitívna," uvádza hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Jedno úmrtie preto dnes ráno odpočítali, keďže nešlo o úmrtie pacientky aktuálne pozitívne testovanej na koronavírus a príčina úmrtia bolo iná.

Keďže dnes informuje rezort o ďalších dvoch prípadoch úmrtia za stredu, počet obetí na Slovensku stúpol na 23.

Kĺzavý medián je nižší

Noví pacienti s ochorením COVID-19, ktorí pribudli v stredu, pochádzajú z okresov Banská Bystrica, Partizánske, Poprad, Prievidza a Spišská Nová Ves. Ani jeden pacient sa nenachádza v karanténnom stredisku.

Hospitalizovaných je momentálne 181 osôb, z toho v 56 prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením. Na jednotke intenzívnej starostlivosti leží osem pacientov, na umelej pľúcnej ventilácii nie je žiaden pacient.

Z ochorenia sa na Slovensku vyliečilo 524 ľudí, za stredu pribudlo 40 vyliečených pacientov.

Včera sa opäť znížil sedemdňový kĺzavý medián, ktorý je aktuálne na čísle päť, čo je dosiaľ najnižšia nameraná hodnota.

Toto číslo určuje, ako sa bude naša ekonomika, resp. spoločnosť ďalej otvárať. Momentálne sa nachádzame v prvej fáze uvoľňovania opatrení zo štyroch. Do druhej fázy môžeme prejsť po dvoch týždňoch v prípade, ak bude táto hodnota pod sto. Detaily o kĺzavom mediáne uvádza aj ministerstvo zdravotníctva.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch vrátane Slovenska nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.