Doma zatvorení Španieli mali dôvod na radosť. Zriadili im sídliskové kino

Vicepremiérka Veronika Remišová.
Zdroj: Profimedia.sk

Byť zatvorený niekoľko dní doma nikomu neprospieva. V Madride sa preto rozhodli obyvateľov trocha potešiť.

Španielsko je v počte obetí na nový koronavírus treťou najzasiahnutejšou krajinou na svete, horšie sú na tom už len USA a Taliansko. Vláda preto pristúpila k tvrdým opatreniam a občanov obmedzila v pohybe.

V Španielsku platia obmedzenia voľného pohybu už od 14. marca. Od nedele ale môžu deti mladšie ako 14 rokov stráviť denne hodinu vonku - pod dozorom rodiča. Počty nakazených a mŕtvych ale každým dňom klesajú, preto sa úrady rozhodli ľudí trocha potešiť, uviedla BBC.

Na sídliskách v Madride napríklad nainštalovali veľké obrazovky a ľudia tak mohli zo svojich okien a balkónov sledovať film. Sídliskové kino malo veľký úspech. Každý večer sa budú obrazovky presúvať na iné miesta, aby si kino mohol užiť každý.

Od 2. mája budú môcť chodiť na prechádzky a športovať vo vonkajších priestoroch všetky skupiny obyvateľstva.


Počet obetí koronavírusu presiahol v Európe 130-tisíc

Počet obetí nákazy COVID-19, spôsobenej novým druhom koronavírusu, presiahol v Európe 130-tisíc. Informovala o tom v stredu agentúra AFP, ktorá svoj výpočet založila na oficiálnych údajoch od jednotlivých štátov a Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

Taliansko zaznamenalo najviac obetí zo všetkých európskych krajín. Nákaze tam do utorka podľahlo už 27 359 ľudí. Španielsko oznámilo 24 275 úmrtí, Francúzsko 23 660 a Británia 21 678.

Európa je s celkovým počtom 130 002 úmrtí a 1 433 753 prípadmi nákazy najviac postihnutým kontinentom v súvislosti s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2.

MADRID/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti