Do dôchodku mu zostávalo pár hodín. Zdravotníka však zabil nový koronavírus

VOYO_Spindl_2.mp4
Zdroj: Facebook/Juan Martinez

Oddaný muž pracoval v nemocnici 34 rokov.

Do dôchodku mu zostávalo doslova len niekoľko hodín. Juan Martinez z amerického Illinois sa ho však už, žiaľ, nedožil.

Člena zdravotného tímu, ktorý asistoval pri operáciách, totiž v pondelok zabil nový koronavírus. Do penzie mal odísť vo štvrtok. Píše Fox News.

Šesťdesiatročný muž 34 rokov pracoval v tamojšej univerzitnej nemocnici. Bol pomocníkom v operačnej sále, pripravoval miestnosť a náradie pred zákrokom a asistoval chirurgom, anestéziológom či sestričkám.

AKO SA KORONAVÍRUS VYVÍJA VO SVETE? AKTUÁLNE ČÍSLA NÁJDETE TU

Keď 14. apríla oslavoval jubileum, tešil sa na odchod do dôchodku. O tri dni neskôr sa však on aj jeho syn necítili dobre. Následne ich pozitívne testovali na COVID-19.

Juan po desiatich dňoch svoj boj s týmto ochorením prehral. „Môj otec bol nesmierne oddaný," povedal syn, taktiež Juan, ktorý pracoval v rovnakej nemocnici.

TIP: Žene počas 16 dní koronavírus vzal brata aj oboch rodičov. Ako nezamestnaná sa stará o syna

Jeho nebohý otec sa vraj tešil na cestovanie s manželkou a viac sa chcel venovať svojim vnúčatám. Kedysi slúžil v americkej armáde, za čo získal množstvo ocenení a vyznamenaní.

K piatkovému ránu zo Spojených štátov amerických hlásili takmer 1,1 milióna nakazených koronavírusom SARS-CoV-2, takmer 64-tisíc obetí a okolo 156-tisíc vyliečených.

ILLINOIS/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Financie

Dôležité udalosti