Žene počas 16 dní koronavírus vzal brata aj oboch rodičov. Ako nezamestnaná sa stará o syna

Ilustračná snímka.
Zdroj: Facebook/Mario Mayorga

Všetko sa začalo tým, keď syn mal tieto symptómy.

Trojnásobné nešťastie. Nový koronavírus v rozpätí len 16 dní zabil muža, jeho manželku aj syna. Z ochorenia sa dokázala vyliečiť len dcéra. Píše New York Post.

Keď Mario Mayorga mladší (†42) z amerického Miami dostal v polovici marca horúčku a suchý kašeľ, lekár mu povedal, aby šiel do domácej izolácie.

Jeho stav sa však rýchlo zhoršil a s vážnym stavom ho hospitalizovali v nemocnici, kde ho okamžite dali na pľúcnu ventiláciu.

Po tom, čo mu zistili COVID-19, testovali aj ďalších členov rodiny, ktorí s ním žili v jednom dome. Otca Maria, mamu Esperanzu (obaja †72) a sestru Violetu (45) pozitívne na koronavírus SARS-CoV-2 testovali o týždeň neskôr. Všetkých taktiež hospitalizovali.

AKO SA KORONAVÍRUS VYVÍJA VO SVETE? AKTUÁLNE ČÍSLA NÁJDETE TU

Ako prvý 10. apríla nákaze podľahol otec Mario, manželka, s ktorou ich čakalo 50. výročie svadby, skonala o deväť dní neskôr. Rodinnú tragédiu dokonalo úmrtie syna Maria uplynulú nedeľu. Violeta je zdrvená. Slobodná mamička je momentálne nezamestnaná a v rodinnom dome sa stará o osemročného syna.

„Bolo to od troch do piatich dní, kedy mal symptómy jeden člen a potom druhý. Mysleli sme si, že sa príznaky prejavia u všetkých naraz," povedala Marcela, členka rodiny. Nevie povedať, kde sa Mario mladší mohol nakaziť.

TIP: Do dôchodku mu zostávalo pár hodín. Zdravotníka však zabil nový koronavírus

Rodina prišla do Ameriky v 80. rokoch minulého storočia z Nikaraguy. Hlava rodiny pracovala v pohrebnom ústave a jeho manželka ako opatrovateľka.

K piatkovému ránu zo Spojených štátov amerických hlásili takmer 1,1 milióna nakazených koronavírusom SARS-CoV-2, takmer 64-tisíc obetí a okolo 156-tisíc vyliečených.

MIAMI/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.