Ďalšia krajina hlási enormný nárast prípadov COVID-19. Za deň ich pribudlo 10-tisíc

maxresdefault.jpg
Zdroj: TASR

V rebríčku už predbehla Francúzsko.

Ďalších 5948 prípadov koronavírusovej infekcie zaznamenali v Moskve, čím celkový počet nakazených ľudí v ruskom hlavnom meste dosiahol 68.606. Podľa tlačovej agentúry TASS o tom v nedeľu informovalo koronavírusové krízové centrum.

Aktuálny denný nárast prípadov nákazy v ruskej metropole činil v nedeľu 9,5 percenta, spresnil protikoronavírusový operačný štáb.

Na celom území Ruska podľa krízového strediska stúpol za posledných 24 hodín počet prípadov nákazy o 10.633 na dovedna 134.687, pri tempe rastu 8,6 percenta.

Rusko tak spomedzi krajín s najvyšším počtom prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 obsadzuje s touto bilanciou momentálne šiestu priečku, keďže už od soboty stihla Ruská federácia na tomto nepriaznivom stupienku predbehnúť Francúzsko.

V Rusku sa doposiaľ z choroby COVID-19, spôsobovanej uvedeným novým typom koronavírusu, vyliečilo 16.639 ľudí a zomrelo ich 1280, vyčísľuje najnovšie údaje operačný protikoronovírusový štáb.

Bezpríznakových - asymptomatických - je 5345 nových prípadov, čo je 50,3 percenta, približuje agentúra TASS údaje krízového centra.

AKTUÁLNE ČÍSLA O KORONAVÍRUSE VO SVETE NÁJDETE TU

Maďarsko eviduje päť nových úmrtí, zmierni opatrenia v športe

V Maďarsku zomrelo s ochorením COVID-19 za uplynulý deň ďalších päť chronicky chorých starších pacientov.

Počet nakazených stúpol na 2998 a vyliečili sa štyria ľudia, vyplýva z údajov krízového štábu, ktoré boli zverejnené v nedeľu na stránke koronavirus.gov.hu.

V pondelok podľa agentúry MTI začne platiť vládne nariadenie, v zmysle ktorého sa čiastočne uvoľnia epidemiologické obmedzenia týkajúce sa športových aktivít.

Nie sú však povolené podujatia - napríklad pouličný beh -, z ktorých nie je možné vylúčiť účasť divákov.

Športové podujatia sa v celom Maďarsku budú môcť uskutočniť, ale bez divákov. Členovia športových oddielov, ale aj amatérski športovci sa budú môcť zúčastňovať na tréningoch.

MOSKVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rusko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.