Zakazníci už budú môcť skúšať pri nákupe aj oblečenie

Hymna SuperStar.jpg
https://videoarchiv.markiza.sk/video/superstar/bonus/6313-superstar-ukazka-hymna-superstar-od-pala-haberu Zdroj: TASR/AP

Ak si ju nekúpite, predavačky ju musia na deň odložiť mimo predajné miesto.

Ľudia, ktorí si budú chcieť kúpiť niečo na oblečenie v obchodoch s odevmi, už budú môcť danú veci na sebe od stredy (6. 5.) aj odskúšať. Oznámil to predseda vlády Igor Matovič.

Doteraz platilo, že ak ste si chceli niečo kúpiť na oblečenie, nemohli ste to skúšať. Neplatilo to pri kúpe topánok. Obuv ste mohli skúšať na ponožku, respektíve pančuchu.

Podľa uvoľnených podmienok si zákazníci musia pred skúšaním nového odevu v obchode vydezinfikovať ruky a odskúšanú vec musia predavačky, ak ju zákazník nekúpi, odložiť na 24 hodín mimo predajné miesto.

Premiér oznámil, že vzhľadom na dobrú situáciu, sa spojí 2. a 3. fáza uvoľnenia protiepidemických opatrení. Fáza uvedená ako číslo 4 v aktuálnom pláne otvárania prevádzok sa nemusí spustiť naraz a môže byť rozdelená na viacero etáp. Obsahuje kiná, divadlá, kúpaliská, hromadné podujatia, obchodné centrá, školy, škôlky, vnútorné športoviská či hromadné športové podujatia, ako aj ubytovanie a verejné stravovanie so všetkými službami.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.