Južná Kórea hlási dva nové prípady nákazy COVID-19 a jedno úmrtie

Ilustračná snímka.
Zdroj: AP Photo/Lee Jin-man

Vláda v Soule sa rozhodla od stredy uvoľniť prísne nariadenia v oblasti kontaktu medzi ľuďmi a pripravuje sa aj na otvorenie škôl.

Južná Kórea v stredu ohlásila dva nové prípady nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 a jedno úmrtie, informovali agentúry AP a Jonhap. Kórejské centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (KCDC) uviedlo, že oba nové prípady zistili počas testovania na letiskách a v krajine nezaznamenali žiadne lokálne prípady nákazy. Celkový počet nakazených v krajine je 10.806 a 255 osôb podľahlo chorobe COVID-19, ktorú koronavírus spôsobuje.

Celkový počet vyliečených osôb je 9333 po tom, ako sa v porovnaní s utorkovými údajmi z nákazy zotavilo ďalších 50 ľudí. Počty prípadov privezených zo zahraničia poklesli po tom, ako úrady posilnili kontroly na hraniciach, na základe čoho musia všetci pasažieri prichádzajúci zo zahraničia podstúpiť dvojdňovú karanténu.

Keďže šírenie ochorenia sa spomaľuje, vláda v Soule sa rozhodla od stredy uvoľniť prísne nariadenia v oblasti kontaktu medzi ľuďmi a pripravuje sa aj na otvorenie škôl.

SOUL/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti