Na Madagaskare liečia nový koronavírus bylinným čajom, ponúkajú ho aj ostatným

telerano tasler_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: TASR/AP

Nápoj obsahuje okrem iných bylín najmä prírodný extrakt artemisinín z rastliny Palina ročná s preukázanou účinnosťou pri liečbe malárie.

Nigerská vláda v utorok dostala z Madagaskaru zásielku bylinného čaju, ktorú madagaskarský prezident Andry Rajoelina považuje za účinný prostriedok v boji proti novému koronavírusu. Uviedla to agentúra AFP.

Nápoj obsahuje okrem iných bylín najmä prírodný extrakt artemisinín z rastliny Palina ročná (Artemisia annua) s preukázanou účinnosťou pri liečbe malárie. Rajoelina dúfa, že liečivý nápoj distribuuje do celej západnej Afriky, ako ďalších regiónov.

Podľa Madagaskarčanov nápoj lieči pacientov s ochorením COVID-19 do 10 dní. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) však upozornila, že účinky bylinného čaju neboli testované a neexistujú žiadne publikované vedecké štúdie o jeho účinnosti.

Zásielka obsahuje vrecúška pre 900 ľudí - 300 pre chorých a 600 pre ostatných v rámci preventívnych opatrení. Podobnú zásielku od Madagaskaru dostali aj Guinea-Bissau a Rovníková Guinea.

Podľa najnovších údajov je v Nigeri, jednej z najchudobnejších krajín na svete, evidovaných 755 prípadov nového koronavírusu a 37 úmrtí. Medzi obeťami je aj minister práce Mohamed Ben Omar. Niger v snahe zastaviť šírenie nákazy nariadil stav zdravotnej pohotovosti, zatvoril svoje hranice, školy, zakázal bohoslužby a izoloval hlavné mesto Niamey od zvyšku krajiny.

NIAMEY/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.