Zavraždili vedca, ktorý sa venoval koronavírusu. Mal byť blízko k významnému objavu

Znovuotvorená letná terasa bistra v centre Bratislavy.
Zdroj: Facebook/Akaxa

Vrah lekára po čine obrátil zbraň proti sebe a zabil sa.

Americký denník Post-Gazette informoval o zavraždení 37-ročného profesora Pinga Lioua, ktorý vraj bol na hrane významného objavu v súvislosti s novým koronavírusom. Tvrdí to pittsburghská univerzita, kde muž čínskeho pôvodu pracoval.

Vrah lekára po čine obrátil zbraň proti sebe a zabil sa. Polícia je presvedčená, že obeť aj páchateľ sa poznali, viac však k tomu povedať nechceli.

TIP: Vedcom sa podarilo objaviť významnú mutáciu koronavírusu, ktorá ho výrazne oslabuje

Liou bol výskumníkom na oddelení Výpočtovej a systémovej biológie Pittsburghskej univerzity. Šéfka oddelenia Ivet Baharová uviedla, že Liou nedávno začal pracovať na výskume COVID-19, pričom jeho práca začala „vykazovať veľmi pozoruhodné výsledky".

„Bol na hrane zaujímavých poznatkov vedúcich k porozumeniu bunkovým mechanizmom odohrávajúcim sa počas infekcie SARS-Cov-2 a podstate súvisiacich komplikácií na bunkovej úrovni," dodali jeho kolegovia.

„V tejto chvíli nemáme nič, čo by naznačovalo, že čin súvisel s jeho zamestnaním či výskumom," uviedol detektív Brian Kohlhepp.

TIP: O prítomnosti COVID-19 sa vedelo už skôr. Napriek tomu to však možno má jedno pozitívum

Kolegovia zavraždeného profesora doplnili, že sa budú snažiť dokončiť to, čo začal. Jeho stratu pocíti celá vedecká komunita," zhodli sa.

K stredajšiemu poludniu celosvetovo na nový koronavírus evidovali 3,7 milióna nakazených, takmer 259-tisíc úmrtí a 1,25 milióna vyliečených.

AKO SA VÍRUS VYVÍJA V OSTATNÝCH KRAJINÁCH? ČÍSLA NÁJDETE TU

PENNSYLVÁNIA/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti