Jeho život pre koronavírus visel na vlásku. V kóme utrpel dve mŕtvice či zlyhanie srdca

Šéfkuchár, ktorý v rúre spáli papriky? Môžete sa od neho učiť!
Zdroj: Facebook/Kaitlyn Taylor

V dôsledku týchto problémov ochrnul na dolné končatiny a stratil reč.

Omar Taylor (31) z britského Colchesteru bol normálnym mužom až do chvíle, kým na vlastnej koži nepocítil silu nového koronavírusu. Píše Daily Mail.

Utrpenie sa pre otca dvoch detí začalo 19. marca, keď po týždňoch v domácej izolácii skončil v nemocnici s dýchacími problémami.

Omar trpel zápalom sliznice hrubého čreva. Táto zdravotná indispozícia podľa lekárov mala za následok, že koronavírus napadol jeho imunitný systém.

Po štyroch dňoch sa jeho stav tak zhoršil, že ho museli umiestniť na jednotku intenzívnej starostlivosti a dať na pľúcnu ventiláciu.

„Jedného dňa mi volali z nemocnice ráno pred piatou a povedali mi, aby som sa pripravila na najhoršie. Rozhodli sa ho totiž, že ho dajú do kómy. V tej chvíli mi preblyslo hlavou, ako poviem deťom, že ich otec zomrel," opisuje náročné chvíle Kaitlyn, manželka Omara.

Po pár dňoch sa jeho stav, našťastie, zlepšil. Sestričky však spozorovali, že nedokáže pohnúť pravou rukou a nemôže rozprávať.

Ešte počas toho, ako bol napojený na ventiláciu, ho vzali na CT vyšetrenie. Tá odhalila, že pacient počas hospitalizácie utrpel dve mŕtvice.

V druhej polovici apríla, po 30 dňoch na JIS-ke a následne po viac ako šiestich týždňoch ho konečne mohla navštíviť rodina.

O tri týždne neskôr po tom, čo boli u neho testy na COVID-19 negatívne, ho prepustili domov, presne v deň druhých narodenín jeho syna.

Omar počas náročného boja okrem dvoch mŕtvic prekonal aj dve pneumónie, otravu krvi a zlyhanie srdca.

Jeho ťažký boj okrem zdravotného personálu, ktorý mu pri odchode z nemocnice tlieskal, ocenili aj Omarovi susedia. Tí počas jeho príchodu domov lemovali ulice, mávali mu a tlieskali.

Momentálne doma podstupuje 12-týždňovú intenzívnu rehabilitáciu, pričom už vraj začal aj čiastočne hovoriť.

Hoci ešte s pravou rukou pohnúť nedokáže, lekári sú presvedčení, že pravidelným tréningom sa mu to na 90 percent môže podariť už do konca tohto roka.

COLCHESTER/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti