Ubytovatelia si po opätovnom spustení biznisu vydýchli, no ani takto dlho nevydržia

Matúš Krnčok a Natália Puklušová
Zdroj: TV Markíza

Špeciálny režim je finančne nákladný.

Od stredy môžu opäť spustiť svoj biznis aj ubytovatelia. V penzióne na Liptove začali mať dôvod aspoň na mierny úsmev už pred pár dňami.

„Tie storná nám zásadne utíchli a chodili dokonca prvé dopyty na leto a na jesenné pobyty. Dokonca tento víkend máme už štyri rodiny, ktoré nastúpia v piatok," hovorí Michal Macko, spolumajiteľ penziónu.

Wellnes ani jedlo v reštaurácii však nebude. Stravu budú nosiť na izby. Chystajú tak aj dve terasy, no musí sa otepliť. A, samozrejme, neodmysliteľná dezinfekcia rúk či odstupy, po odchode hostí 24 hodín prázdna izba a kúpili aj ozonátor, ktorý dezinfikuje jednu izbu za 20 minút. Ubytovatelia sú teraz spokojnejší, no ani takto dlho nevydržia.

„Keby bol tento stav dlhodobý, tak má to zásadný ekonomický vplyv na tržby aj na naše náklady," obáva sa spolumajiteľ penziónu. 

Holiči sa sťažujú, že nemali dostatok informácií

S ochrannými štítmi a rúškami na tvárach otvorili takmer po dvoch mesiacoch aj holičstvo v Nitre.

„Už to bolo v podstate načase, zákazníci si to už veľmi žiadali. Záujem bol okamžitý. Za deň sme objednali minimálne 30 zákazníkov," hovorí Jozef Kálmán, holič z Nitry.

Holiči sa sťažovali, že pre nich potrebné informácie prišli neskoro a boli nepresné.

„Bolo to náročné zistiť v poslednej chvíli, aký priebeh bude mať samotná úprava zákazníkov a ako to má vyzerať na tej prevádzke," sťažuje sa Zoltán Kocsis, holič z Nitry.

V niektorých kaderníctvach po znovuotvorení zdraželi služby aj o jedno euro. V salónoch to odôvodňujú nevyhnutnými nákladmi za dezinfekciu.

Do práce sa vrátili aj taxikári

Na Slovensku od stredajšieho rána jazdia aj taxi služby. Samozrejme, za prísnych bezpečnostných opatrení.

V autách pasažierov od vodiča oddeľuje polykarbonátová stena a po každej jazde musí dezinfikovať auto. Taxikári tvrdia, že doteraz mali neplatené prázdniny, no už sa to pomaly začalo rozbiehať.

Celé Televízne noviny si môžete pozrieť na markizaplus.sk

LIPTOV/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti