Najviac nových prípadov zo stredy potvrdili na jednej ulici v Nitre, stráži ju polícia

Na snímke americký prezident Donald Trump počas vyhlásenia ohľadne situácie v súvislosti s koronavírusom v Bielom dome..jpg
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Pred vyše mesiacom sa na túto ulicu vrátilo viacero ľudí z Anglicka.

V stredu potvrdili na Slovensku ďalších 16 prípadov nákazy novým koronavírusom. Najviac pacientov z tohto počtu - sedem - pochádza z okresu Nitra.

Ako informuje denník Sme, všetci siedmi bývajú na rovnakej ulici v krajskom meste. Infikovaní sú z Borovej ulice na Kalvárii.

Už pred dvoma týždňami potvrdili koronavírus štyrom obyvateľom tejto ulice. Všetkých 11 ľudí má spoločný dvor, ktorý spája štyri domy. Podľa hovorcu radnice Tomáša Holúbka tu dokopy žije 41 ľudí.

Prečítajte si tiež:

Pred vyše mesiacom sa sem z Veľkej Británie vrátilo vyše 20 Rómov. Tí boli v domácej karanténe dva týždne, testovali však iba dvoch ľudí s podozrením na COVID-19 s negatívnym výsledkom.

O dva týždne neskôr štát testoval ľudí z rizikových lokalít vrátane tej nitrianskej. Vzorky odoberali na základnej škole v susedstve Borovej ulice. Testovanie bolo dobrovoľné, zúčastnilo sa ho 26 ľudí.

COVID-19 vtedy potvrdili dvom mužom a dvom ženám, ktorí sa v apríli vrátili z Veľkej Británie.

Začiatkom týždňa túto štvoricu opakovane otestovali, vzorky odobrali aj ostatným obyvateľom dvora okrem detí do 12 rokov. V siedmich spomínaných prípadoch bol výsledok pozitívny.

Pred hlavnou bránou v týchto dňoch hliadkuje mestská polícia, zo zadnej strany je zmiešaná hliadka vrátane štátneho policajta aj dvoch vojakov. Ulica je v karanténe a hliadka stráži, aby sa dnu ani von nik nedostal, pričom jedlo obyvateľom nosia príbuzní.

NITRA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.