Všade naokolo zúril koronavírus, no do ich obce sa nedostal. Všetko vďaka obetavému starostovi

Boris Johnson
Zdroj: TV Markíza

Prevažne starých obyvateľov zatvoril doma a o všetko sa staral sám.

Španielsko koronavírus nešetril. Aj tam sa však nájdu mestá, ktoré mu dokázali vzdorovať a hlásia nula prípadov. V jednom z nich sa o to postaral usilovný starosta.

V mestečku Jimera de Libar neďaleko Málagy žije približne 400 obyvateľov. V uliciach sa tam niekoľko týždňov prechádzal len jediný človek - starosta. Keď sa koronavírus začal v Španielsku nekontrolovateľne šíriť, zaumienil si, že svoju dedinu ochráni. Prevažne starých obyvateľov zatvoril doma a o všetko sa staral sám.

"Sme tu ako veľká rodina, takže od prvej minúty ľudia spolupracovali a nevychádzali z domu. Vytvorili sme plán na čistenie ulíc, nakúpili ozón a vydezinfikovali celé mesto. Sme bez jediného prípadu a dúfame, že to tak aj zostane," chváli sa starosta Francisco Javier Lobos.

Dezinfekciou sa to nekončilo. Starosta ľuďom doma rozdával rúška, nosil nákupy či lieky. Obyvatelia mu mohli kedykoľvek zavolať a povedať, čo ich trápi.

Dnes už obyvatelia vychádzať môžu. Starosta však nezabúda na pravidelné upozornenia v miestnom rozhlase. Obyvateľom pripomína dodržiavanie odstupov či nosenie rúšok.

Zvládať pandémiu sa darí aj zvyšku provincie Málaga. V poslednom týždni tam pribúdalo miest, ktoré nehlásili žiadny nový prípad. Oblasť napriek tomu ešte nejaký čas zostane len v prípravnej fáze uvoľňovania opatrení.


JIMERA DE LIBAR/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.