Z Wu-chanu hlásia po vyše mesiaci prvý prípad nového koronavírusu

Hanka a Timotej
https://videoarchiv.markiza.sk/video/superstar/bonus/6326-superstar-ukazka-duet-hana-dzurbanova-a-timotej-majsky Zdroj: TASR/AP/Andy Wong

V Číne potvrdili prvýkrát po vyše týždni dvojciferný počet nových prípadov.

Čínske úrady v nedeľu oznámili po vyše mesiaci prvý prípad ochorenia COVID-19 v meste Wu-chan, ktoré sa koncom minulého roka stalo epicentrom celosvetovej pandémie, píše agentúra AFP.

Národný zdravotný výbor Čínskej ľudovej republiky tiež informoval o prvom dvojcifernom náraste počtu prípadov ochorenia COVID-19 v krajine za takmer desať dní, pričom uvádza, že potvrdených bolo 14 nových prípadov. Podľa výboru boli dva prípady dovezené do krajiny zo zahraničia.

Vírus sa prvýkrát objavil vo Wu-chane, hlavnom priemyselnom a dopravnom centre v strednej časti Číny, v decembri minulého roka. Odvtedy sa ním nakazili takmer štyri milióny ľudí na celom svete, vyžiadal si viac ako 270-tisíc životov a ochromil globálnu ekonomiku.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU !

V Číne sa od vypuknutia pandémie nakazilo novým koronavírusom 82.901 ľudí a 4633 nákaze podľahlo. Už takmer mesiac nie sú z Číny hlásené žiadne nové úmrtia v dôsledku tohto ochorenia.

ŠANGHAJ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti