Žena s COVID-19 zomrela doma päť dní po pôrode. Lekári jej odporučili užívať ibuprofén

Brian May
Zdroj: Facebook/Unique Clay

Príbuzní dodali, že nemajú potuchy, ako sa mohla nakaziť.

Pracovníčka pošty z amerického Chicaga zomrela na nový koronavírus len päť dní po tom, ako priviedla na svet svoje tretie dieťa. Informuje o tom FOX 32 Chicago.

Tridsaťjedenročná Unique Clayová porodila 30. apríla dievčatko, avšak počas pôrodu dostala horúčku. Nakoľko mali lekári podozrenie na prítomnosť COVID-19, rozhodli sa ju testovať. Mali pravdu.

Podľa pozostalých ju však šokujúco poslali domov s tým, aby užívala ibuprofén, aj s vedomím toho, že je po pôrode a nakazená koronavírusom SARS-CoV-2.

„Vôbec tomu nerozumieme. Zo správ sme sa dozvedeli, že ibuprofén na koronavírus vôbec nezaberá, prečo jej ho teda odporučili?" povedal zdrvený otec Alan.

AKO SA VYVÍJA KORONAVÍRUS VO SVETE? ČÍSLA NÁJDETE TU

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) varovala pred predpisovaním protizápalových liekov, pretože podľa nej môže podporovať schopnosť koronavírusu spôsobovať infekciu či zhoršovať príznaky.

Príbuzní dodali, že nemajú potuchy, ako sa Unique mohla nakaziť. Viac odmietla povedať aj tamojšia nemocnica, kde mladá žena skonala.

K pondelkovému ránu celosvetovo evidovali viac ako štyri milióny nakazených, takmer 284-tisíc úmrtí a takmer 1,5 milióna vyliečených. 

CHICAGO/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.