Štát New York má najnižší denný nárast úmrtí na COVID-19 od konca marca

Biely dom odporučil guvernérom testovanie v domovoch dôchodcov.

Guvernér amerického štátu New York Andrew Cuomo v pondelok oznámil, že v štáte v nedeľu zaznamenali ďalších 161 úmrtí na ochorenie COVID-19 , informoval denník The New York Times. Podľa neho ide o najnižší denný nárast počtu obetí od 27. marca.

Pandémia koronavírusu SARS-CoV-2 si tak v štáte New York vyžiadala už viac ako 26.600 úmrtí, vyplýva z údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa.

Štát New York s rovnomennou metropolou je najviac postihnutým regiónom v Spojených štátoch. Doteraz tam bolo pozitívnych vyše 337-tisíc testov na vírus SARS-CoV-2.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Cuomo na každodennom tlačovom brífingu uviedol, že niektoré časti štátu New York, ktoré v boji proti vírusu dosiahli pokrok, sú pripravené postupne obnoviť hospodársku činnosť do konca tohto týždňa.

Dodal, že všetky kritériá na otvorenie hospodárskych aktivít po 15. máji, keď skončí platnosť súčasných opatrení obmedzenia pohybu, splnili tri časti štátu New York: Southern Tier, Mohawk Valley a Finger Lakes.

USA majú v súčasnosti najviac potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom i úmrtí na svete: aktuálne evidujú už vyše 1,3 milióna infikovaných a viac ako 79.800 mŕtvych.

Zdroj: TASR

Biely dom v pondelok odporučil, aby nasledujúce dva týždne všetkých obyvateľov a zamestnancov opatrovateľských domovov otestovali na nový koronavírus. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Americký viceprezident Mike Pence, ktorý riadi pracovnú skupinu Bieleho domu poverenú riešením pandémie, v pondelok na videokonferencii guvernérom povedal, že federálna vláda dôrazne odporúča vykonanie takéhoto testovania.

Lekárka Deborah Birxová, koordinátorka tejto pracovnej skupiny, poradila guvernérom jednotlivých amerických štátov, aby sa nasledujúce dva týždne sústredili na testovanie všetkých milión obyvateľov opatrovateľských domovov. Birxová dodala, že Biely dom pomôže štátom s tým, čo budú potrebovať.

Opatrovateľské domovy a aj seniori sú obzvlášť náchylní na nákazu novým koronavírusom, ako sa ukázalo.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

NEW YORK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.