Pozor na uvoľňovanie opatrení: Novým ohniskom šírenia nákazy v Soule sa stala zábavná štvrť

Nočné kluby a bary plné ľudí nie sú správnou cestou v boji s koronavírusom.

Zdrojom viac než 100 z nových prípadov nákazy koronavírusom v juhokórejskej metropole Soul, ktoré boli zaznamenané v posledných týždňoch, boli nočné kluby a bary v zábavnej štvrti Itchewon. V utorok to na tlačovej konferencii vyhlásil starosta Soulu Pak Won-sun. Informovala o tom agentúra AP.

Pak v tejto súvislosti spresnil, že až 64 zo 101 najnovších prípadov, bolo zaznamenaných v Soule. Starosta zároveň požiadal každého, kto navštívil v dňoch 24. apríla až 6. mája bary v Itchewone, aby sa dal otestovať na ochorenie COVID-19, ktorého pôvodcom je nový koronavírus. Podľa jeho slov bolo doposiaľ otestovaných zhruba 7200 osôb.

Podľa vyhlásenia juhokórejského ministerstva zdravotníctva bolo až 8500 policajtov poverených pátraním po tých návštevníkoch barov a nočných klubov spájaných s nákazou, s ktorými sa úradom nepodarilo nadviazať kontakt.

Na vystopovanie návštevníkov používajú zdravotníci záznamy o používaní platobných kariet a informácie od telekomunikačných operátorov.

Podľa údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa bolo v Južnej Kórey doteraz potvrdených 10.936 prípadov nového koronavírusu, pričom nákaza si v tejto krajine vyžiadala 258 obetí na životoch.

SOUL/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti