Hyenizmus v nemocnici: Sestrička ukradla kreditnú kartu mužovi umierajúcemu na koronavírus

1305_Telerano_13_05_P20_St_06_00_uni.mp4
Zdroj: YouTube/ NBC New York

Okrem kreditky Catapanovi ukradla aj mobilný telefón, okuliare a hotovosť z peňaženky.

Zdravotnú sestru Danielle Contiovú obvinili z krádeže kreditnej karty pacienta, ktorý zomrel na komplikácie spojené s ochorením COVID-19.

Contiovú (43) usvedčuje aj videozáznam. Kartu následne aj použila na nákup potravín a benzínu. Ku krádeži malo dôjsť v newyorskej nemocnici Staten Island University Hospital ešte počas života Anthonyho Catapana (†70) , ktorého hospitalizovaliapríla. Pacient o týždeň neskôr zomrel.

„Bola som v šoku. Samozrejme som hneď vedela, že to musel byť niekto z personálu, pretože návštevy zvonka boli zakázané," uviedla pre CNN Tara Catapanová, dcéra zosnulého muža.

Dcéra sa starala o financie svojho otca od roku 2014, keď zomrela jej matka. Väčšinou pohyb na účtoch nesledovala, no nedávno si všimla platbu za benzín, ktorú otec vždy platil v hotovosti. Keď si pozrela dátum transakcie, zistila, že otec bol už v tom čase v nemocnici.

Policajti následne na záberoch s priemyselnej kamery spoznali Contiovú, ktorá platila s ukradnutou kreditnou kartou na čerpacej stanici. Okrem kreditky Catapanovi ukradla aj mobilný telefón, okuliare a hotovosť z peňaženky.


NEW YORK/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.