Lekár, ktorému po nakazení stmavla pleť, sa vracia do normálu. Za zmenu farby môže tento liek

Banánovo karamelový chlieb.
Zdroj: Reprofoto: YouTube/CCTV

Okrem neho sa koronavírusom nakazil aj jeho kolega a kamarát.

Čínsky lekár I-fan, ktorý sa minulý mesiac „preslávil" tým, že mu po nakazení sa novým koronavírusom stmavla pleť, sa postupne dostáva do normálu. Informujú o tom čínske médiá, cituje ich Daily Mail.

Štyridsaťdvaročného lekára, ktorý sa nakazil ešte v januári, minulý týždeň údajne prepustili z nemocnice vo Wu-chane. Podľa jeho kolegov za tmavnutie pleti mohlo antibiotikum, ktoré mu podávali počas liečby.

Okrem neho sa ochorením COVID-19 nakazil aj jeho kolega a kamarát Wej-feng Chu, ktorý je však stále v nemocnici.

Nákaza sa u oboch potvrdila 18. januára. Najskôr ich previezli na pľúcne oddelenie, potom ešte prišli ďalšie dva prevozy.

Prvý z menovaných prekonal koronavírus 39 dní po tom, ako ho napojili na mimotelový obeh ECMO, ktorý nahradzuje funkcie srdca a pľúc.

Profesor Duan-chun uviedol, že obom infikovaným doktorom počas liečby podávali antibiotikum polymyxín B.

Dodal, že tento liek spôsobuje hyperpigmentáciu, avšak ich stav by sa časom mal vrátiť do normálu. Spočiatku boli toho názoru, že za tmavšou pokožkou môže byť hormonálna nerovnováha po tom, ako im COVID-19 poškodil pečeň.

Stav jeho kolegu a kamaráta, Chua, je vážnejší. Urológ Chu je pripútaný na lôžko už viac ako 120 dní. Jeho ošetrujúci lekár uviedol, že sa obáva o jeho duševné zdravie. Od 11. apríla je schopný hovoriť, naďalej však zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti.

WU-CHAN/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti