Vo Francúzsku počet obetí v dôsledku koronavírusu prekročil 27-tisíc

Počet ľudí na JIS sa znížil na 2 428.

Francúzsko v stredu zaznamenalo 98 nových úmrtí v dôsledku koronavírusu v nemocniciach. Celkový počet mŕtvych sa za 24 hodín zvýšil na 27 074, píše agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie ministerstva zdravotníctva.

Počet ľudí na jednotkách intenzívnej starostlivosti sa v porovnaní s utorkom znížil o 114 na 2428. Počas vrcholu pandémie vo Francúzsku ich bolo viac ako 7 000.

Klesol aj celkový počet pacientov infikovaných koronavírusom v nemocniciach. V stredu ich ministerstvo zaznamenalo 21 071, čo predstavuje pokles o 524 v porovnaní s utorkom.
Pozitívne trendy sú dobrou správou pre Francúzsko, ktoré 11. mája uvoľnilo niektoré opatrenia zavedené s cieľom obmedziť šírenie vírusu.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Francúzsky prezident Emanuel Macron na stretnutí s regionálnymi zástupcami vyhlásil, že krajina musí nájsť rovnováhu medzi prevenciou pred opätovným nárastom počtu prípadov a otvorením ekonomiky. "Je to spoločná výzva, ktorej čelíme," povedal.

Macron uviedol, že opatrenia môže vláda opäť sprísniť v prípade, že to bude nutné. "Ešte je priskoro hovoriť o víťazstve," dodal.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

PARÍŽ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti