Pribudlo osem pacientov s COVID-19, no počet vyliečených opäť výrazne stúpol

Marian Kočner na súde.
Zdroj: TASR/AP

Vyliečené sú vyše tri štvrtiny všetkých dosiaľ potvrdených infikovaných na Slovensku.

Na Slovensku pribudlo v stredu osem ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Laboratóriá vykonali dokopy 4876 testov.

Počet všetkých pozitívne testovaných osôb na Slovensku sa po včerajšom dni zvýšil na 1477.

Dobrou správou je, že včera chorobe nepodľahol nikto. Počet úmrtí je tak u nás nezmenený, koronavírus si vyžial 27 obetí.

Najviac nových prípadov hlási okres Spišská Nová Ves, odkiaľ pochádza šesť pozitívne testovaných ľudí. Po jednom pozitívnom človeku majú okresy Prešov a Trenčín. Všetci sa nachádzajú mimo karanténneho centra.

Pozitívne je, že vyzdravieť sa podarilo ďalším 52 pacientom. Celkový počet vyliečených je k včerajšiemu dňu už 1112, čo je vyše tri štvrtiny všetkých dosiaľ zistených prípadov na Slovensku.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch vrátane Slovenska nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Zmenil sa aj počet hospitalizovaných pacientov. V nemocniciach leží 134 ľudí, čo je o päť menej ako ukázali dáta ministerstva zdravotníctva za utorok.

Z tohto počtu, naopak, pribudli hospitalizovaní s potvrdeným koronavírusom v nemocniciach. Aktuálne je ich 21, čo je o dva viac v porovnaní s predchádzajúcim dňom.

Zmenil sa aj počet pacientov na jednotke intenzívnej starostlivosti. Bolo ich päť, v stredu sa ich počet znížil na štyri. Na umelej pľúcnej ventilácii je stále jedna osoba.

Sedemdňový kĺzavý medián zostáva na čísle štyri.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti