Koronavírus na ústupe. Pozrite si zoznam okresov, v ktorých sa COVID-19 už nevyskytuje

Doposiaľ je na tom stále najhoršie v prepočte na 10-tisíc obyvateľov jednoznačne okres Pezinok.

Desiatky vyliečených, pár nakazených. Takto už niekoľko týždňov vyzerajú denné štatistiky na Slovensku. V pomere sa tak z koronavírusu vyliečili viac ako dve tretiny pacientov. Momentálne máme v krajine približne 322 ľudí s chorobou COVID-19.

Denníku N sa podarilo získať štatistiky uzdravených po okresoch, z čoho sa dajú vypočítať nielen okresy, kde sú aktívne chorí, ale aj okresy, kde sa už koronavírus nevyskytuje.

Samozrejme, treba pripomenúť, že ide len o odhalené prípady. Mnohí ľudia totiž nemusia pociťovať žiadne príznaky, ale môžu byť prenášačmi.

Zoznam okresov, kde sa už (oficiálne) nevyskytuje COVID-19

Senec, Komárno, Nové Mesto nad Váhom, Myjava, Piešťany, Topoľčany, Zlaté Moravce, Partizánske, Žarnovica, Banská Štiavnica, Žiar nad Hronom, Lučenec, Detva, Poltár, Ilava, Púchov, Tvrdošín, Kežmarok, Humenné, Snina, Stropkov, Svidník a Medzilaborce (v tomto okrese sa však žiaden prípad koronavírusu ani nevyskytol)

Doposiaľ je stále na tom najhoršie v prepočte na 10-tisíc obyvateľov jednoznačne okres Pezinok. Za ním nasleduje Spišská Nová Ves. Tejto téme sme však viac venovali TU.

BRATISLAVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Koronovírus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.