V pondelok zrušia v Budapešti obmedzenie pohybu osôb

Pickup s prívesom našli na odpočívadle pri diaľnici.
Zdroj: TASR/AP

Oznámil to premiér Orbán.

Maďarská vláda v sobotu po rokovaní expertov rozhodla, že od pondelka zruší v Budapešti obmedzenie pohybu osôb zavedené v boji proti šíreniu nového druhu koronavírusu. Oznámil to na Facebooku premiér Viktor Orbán.

"Na sobotňajších rozhovoroch expertov vysvitlo, že aj v Budapešti sa nám podarilo dostať nákazu pod kontrolu, preto aj tam môžme pristúpiť k druhej etape ochrany (pred vírusom), aj keď iba rozvážne a opatrne," uviedol Orbán vo videozázname zverejnenom na sociálnej sieti.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Podľa jeho slov vláda postupne zruší obmedzenie pohybu v hlavnom meste, ktoré však v zmierňovaní opatrení bude vždy o dva týždne pozadu oproti zvyšku krajiny. "Zodpovedné správanie sa a zachovávanie bezpečnostných rozstupov je v tomto meste mimoriadne dôležité," dodal premiér.

Za uplynulých 24 hodín zomrelo v Maďarsku na ochorenie COVID-19 šesť starších chronicky chorých pacientov, počet obetí celkovo dosiahol 448. Pribudlo 56 nakazených, ktorých celkový počet stúpol na 3473. Nakazených je v súčasnosti 1654 ľudí, pričom hospitalizovaných je 570 pacientov, z ktorých 45 je na pľúcnej ventilácii.

BUDAPEŠŤ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti