Taliansko má najnižší prírastok úmrtí od 9. marca

Premiér Igor Matovič a člen permanentného krízového štábu Robert Mistrík.
Zdroj: AP Photo/Domenico Stinellis

Počet vyliečených je už takmer 123-tisíc ľudí.

Taliansko v sobotu hlásilo najnižší denný prírastok počtu úmrtí na nový koronavírus od 9. marca. Informovala o tom agentúra AP.

Za posledných 24 hodín v krajine pribudlo 153 úmrtí súvisiacich s koronavírusom, čím sa tam ich celkový počet od začiatku pandémie vyšplhal na 32 763.

Naposledy bol takýto relatívne nízky prírastok obetí zaznamenaný v Taliansku 9. marca, teda deň po tom, ako boli v krajine zavedené celoplošné obmedzenia slobody pohybu a karanténne reštrikcie.

Počet infikovaných sa za posledných 24 hodín zvýšil o 875. V Taliansku sa tak celkovo od februára dokázateľne nakazilo 224 760 ľudí. Aktuálne je infikovaných 70 187 osôb. Počet vyliečených dosahuje už takmer 123-tisíc, píše agentúra Reuters.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Oproti piatkovej bilancii, keď pribudlo 242 úmrtí, ide o výrazné zníženie. Denný prírastok nových prípadov nákazy sa oproti piatku zvýšil o 86, ale počet aktuálne infikovaných klesol o takmer dve tisícky.

Pokračuje aj dlhodobý pokles počtu pacientov hospitalizovaných na jednotkách intenzívnej starostlivosti, v sobotu ich tam bolo 775. Na nový koronavírus už bolo 60-miliónovom Taliansku otestovaných zhruba 1.9 milióna ľudí.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

MILÁNO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti