Španielsko zvažuje zavedenie povinných rúšok na verejnosti

Doteraz bolo povinné iba v MHD.

Španielsky minister zdravotníctva Salvador Illa v nedeľu (17. 5.) vyhlásil, že vláda v Madride zvažuje zavedenie povinného nosenia rúšok na verejnosti s cieľom zabrániť šíreniu nového druhu koronavírusu SARS-CoV-2. Napísala o tom agentúra AP.

"Panuje široká zhoda (medzi predstaviteľmi samosprávnych celkov) na potrebe zaviesť povinné nosenie rúšok," uviedol Illa.

Nosenie rúšok je momentálne v Španielsku povinné len v prostriedkoch verejnej dopravy, hoci vláda dôrazne odporúča aj ich nosenie na verejnosti.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Dané vyhlásenie španielskeho ministra prichádza podľa AP v čase, keď krajina začína postupne uvoľňovať karanténne opatrenia, ktoré pomohli spomaliť šírenie nového koronavírusu. Opatrenia však aj naďalej platia v Madride a Barcelone, teda dvoch mestách, ktoré nákaza postihla najviac.

V nedeľu zaznamenalo Španielsko zároveň najnižší denný nárast počtu obetí SARS-CoV-2 za posledné dva mesiace. Ochoreniu COVID-19, ktorého pôvodcom je nový koronavírus, podľahlo za posledných 24-hodín len 87 osôb. Počet nových úmrtí bol zároveň prvýkrát od 16. marca nižší ako 100.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

MADRID/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme španielsko

Dôležité udalosti