Tragédia v Kanade. Počas šou, ktorá mala povzbudiť ľudí v boji proti pandémii, havarovalo lietadlo

Milan Lalík
Zdroj: TASR/Elwood Delaney via AP

Na videu vidieť minimálne jednu osobu, ako sa katapultuje z lietadla pred tým, ako zmizne za porastom stromov a zaznie explózia.

Jeden člen posádky zahynul a jeden utrpel vážne zranenia pri nedeľňajšej havárii lietadla kanadskej elitnej vzdušnej akrobatickej jednotky Snowbirds v kanadskej provincii Britská Kolumbia, informovala agentúra AP.

Lietadlo malo v pláne uskutočniť prelet nad Britskou Kolumbiou ako súčasť turné nazvaného "Operation Inspiration", ktoré sa začalo tento mesiac a malo povzbudiť Kanaďanov v boji proti pandémii koronavírusu.

"S veľkým zármutkom oznamujeme, že jeden člen tímu Snowbirds zahynul a jeden utrpel vážne zranenia," napísali Kráľovské kanadské vzdušné sily (RCAF) na sociálnej sieti. Uviedli tiež, že preživší člen posádky nemá život ohrozujúce zranenia.


Po havárii boli trosky lietadla roztrúsené po celom susedstve letiska v meste Kamloops, ktoré sa nachádza 418 kilometrov severovýchodne od Vancouveru. Kanadské ministerstvo obrany uviedlo, že na mieste zasahujú záchranné zložky.

Video zverejnené na Twitteri zachytáva dve lietadlá Snowbirds vzlietajúce z letiska v Kamloops. Jedno z nich sa začne stúpať k oblohe a následne sa prevráti a zrúti na zem. Na videu vidieť minimálne jednu osobu, ako sa katapultuje z lietadla pred tým, ako zmizne za porastom stromov a zaznie explózia. Podľa Kráľovskej kanadskej jazdnej polície je príčina havárie predmetom vyšetrovania.

"Našou prioritou číslo jedna je momentálne zisťovanie stavu našich zamestnancov, komunity a podpora záchranárov. Viac informácií poskytneme hneď ako to situácia dovolí," uviedlo kanadské ministerstvo obrany vo svojom vyhlásení.

TORONTO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti