Čína hlási sedem nových prípadov nákazy koronavírusom

Polícka pred rezidenciou čínskeho veľvyslanca v izraelskom meste Herzlija
Zdroj: AP Photo/Mark Schiefelbein

Obchodná metropola krajiny Šanghaj oznámila za nedeľu jeden nový prípad lokálneho prenosu, prvý od konca marca.

Čína za nedeľu hlásila päť nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je o dva viac ako deň predtým, informovala v pondelok agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne úrady. Z nových prípadov dva boli diagnostikované v provincii Ťi-lin na severovýchode Číny, ktorá je v súčasnosti v čiastočnom tzv. lockdowne v dôsledku rozšírenia infekcie.

Obchodná metropola krajiny Šanghaj oznámila za nedeľu jeden nový prípad lokálneho prenosu, prvý od konca marca. Ďalšie štyri nové prípady nákazy v pevninskej Číne boli cestujúci prichádzajúci do Vnútorného Mongolska na severe Čínskej ľudovej republiky zo zámoria.

V pevninskej Číne bol celkový počet potvrdených prípadov od 17. mája 82.954, zatiaľ čo počet obetí zostal nezmenený na úrovni 4633. Čína tiež 17. mája oznámila 18 nových asymptomatických prípadov infekcie v porovnaní s dvanástimi deň predtým.

Čína do svojich štatistík o potvrdených prípadoch nakazenia koronavírusom nezahŕňa ľudí, ktorí síce majú pozitívny test, ale nevykazujú žiadne príznaky, ako je horúčka.

PEKING/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti