Alica pre koronavírus skončila v kóme. Počas nej predčasne porodila syna

Farmári pred duelom pomocníkov z 11. série
Zdroj: Facebook/Alica Kappers

Problémy začali, keď bola v 31. týždni tehotenstva.

Jediným dôkazom, že porodila syna, je pre Alicu Kappersovú z amerického Cincinnati jazva. Dieťa prišlo na svet cisárskym rezom v čase, keď žena bola v kóme pre ťažký priebeh ochorenia COVID-19. So synom sa stretla až teraz. Píše CNN.

Žena bola na konci marca v 31. týždni tehotenstva. Mala kašeľ, horúčku a problémy s dýchaním. Štyridsaťročná Alica tak musela potomka porodiť predčasne, naviac bola v umelo navodenej kóme.

Koronavírus však celú jej rodinu zasiahol už skôr. Ešte na začiatku marca trápila únava a horúčka jej trojročného syna Zayna.

Následne však pociťoval bolesť hlavy, únavu manžel Ziad, ktorý okrem toho stratil čuch a chuť. "Sme si istí, že vírus prešiel celou našou rodinou," povedal Ziad.

Keď sa stav tehotnej Alice rapídne zhoršil, odviezol ju 24. marca do nemocnice, pričom o pár hodín neskôr ju už museli dať na pľúcnu ventiláciu. Dávali jej aj experimentálny liek remdesivir, ktorý vraj pomáha pacientom s koronavírusom SARS-CoV-2.

Keď sa malý Laith, viac ako dva mesiace pred plánovaným termínom, narodil, ani jeden z rodičov sa s ním nesmel stretnúť.

Trvalo niekoľko týždňov, než sa stav rodičky zlepšil natoľko, že začala vnímať svoje okolie a dozvedela sa, že porodila syna.

Otec sa s novorodencom síce stretli skôr ako ona, držať ho však smel len v špeciálnom obleku so zakrytou tvárou a v ochranných okuliaroch.

Alica sa s mladším synom prvýkrát videli len pred pár dňami, keď ho lekári konečne prepustili z pôrodnice.

K pondelkovému ránu celosvetovo evidujú viac ako 4,8 milióna nakazených nakazených novým koronavírusom, takmer 317-tisíc úmrtí a takmer 1,9 milióna vyliečených.

CINCINNATI/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.