Američan s koronavírusom sa zúčastnil omše, teraz musia testovať takmer 200 ľudí

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Nakazený človek je momentálne v domácej izolácii.

Americké CNN informovalo o tom, že sa bohoslužby v Kalifornii pri príležitosti osláv Dňa matiek zúčastnila aj osoba, ktorej o deň neskôr zistili prítomnosť nového koronavírusu.

Podľa tamojších zdravotníkov tak osoba vystavila nebezpečenstvu najmenej 180 ľudí, ktorí tam boli tiež prítomní.

Nakazený človek je momentálne v domácej izolácii. Ostatným, ktorí sa bohoslužby zúčastnili, dali zdravotníci pokyny, aby šli okamžite do karantény a informovali ich aj o tom, že všetkým spravia testy.

Tento incident prišiel v čase, kedy sa náboženské organizácie a úrady snažia nájsť optimálne riešenie v snahe spomaliť šírenie nákazy a neobmedzovať možnosť ľudí navštevovať obrady.

TIP: Alica pre koronavírus skončila v kóme. Počas nej predčasne porodila syna

Niektoré kongregácie naprieč celými Spojenými štátmi aj napriek nariadeniam pokračovali v stretávaní sa.

Guvernér Kalifornie Gavin Newsom dešte v marci zakázal zhromaždenia bez ohľadu na počet osôb. Hoci v štáte opatrenia postupne zvoľňujú, náboženské obrady s prítomnosťou veriacich sú stále zakázané.

„Príliš rýchly postup v procese uvoľňovania opatrení môže spôsobiť katastrofu a môže nás vrátiť k veľmi prísnym opatreniam," znie v stanovisku tamojšej zdravotníckej organizácie Butte County Public Health.

K nedeľnému poludniu len v Kalifornii evidujú viac ako 78-tisíc nakazených koronavírusom COVID-19, pričom viac ako 3200 naň zomrelo.

K pondelkovému ránu celosvetovo evidujú viac ako 4,8 milióna nakazených nakazených novým koronavírusom, takmer 317-tisíc úmrtí a takmer 1,9 milióna vyliečených.

KALIFORNIA/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti