Prichádza veľké uvoľňovanie: Otvoria sa obchodné centrá, školy a oveľa viac

Uvolnovanie.
Zdroj: TASR

Nikto z krízového štábu nepredpokladá, že sa tento rok povolí organizovanie akcií s účasťou nad tisíc ľudí.

Premiér Igor Matovič spoločne s epidemiológmi informoval o štvrtej fáze uvoľňovania opatrení, ktoré platili na Slovensku v súvislosti s koronavírusom.

Predĺži sa otvárací čas prevádzok verejného stravovania zo súčasnej 20.00 h do 22.00 h.

To bude môcť fungovať aj v interiéri, pričom majú platiť rovnaké podmienky, ktoré v súčasnosti platia na vonkajších terasách. Pribudnú podmienky okolo kvality vzduchu a vzduchotechniky.

Prečítajte si aj: Uvoľňovanie sa dotklo aj nosenia rúšok. Zverejnili podmienku, kedy ho už nemusíte mať

Od júna sa po jedenástich týždňoch opäť otvoria základné školy pre deti od prvého do piateho ročníka, s maximálnym počtom 20 žiakov na triedu. Účasť v nich však bude dobrovoľná. Taktiež sa otvoria materské škôlky do 15 detí a špeciálne školy a školské kluby.

Do materských škôl sa budú môcť v prvom rade vrátiť deti rodičov v prvej línií. Viac sa o uvoľňovaní v školstve dozviete tu.

Okrem obchodných centier sa konečne otvoria aj kiná, divadlá a iné hromadné podujatia. Limitovaný však aj zostáva počet osôb, maximálne 100 ľudí.

V nákupných centrách rodičia aj naďalej nebudú môcť využívať detské kútiky.

Športové kluby sa môžu vrátiť k cvičeniu vo vnútorných športoviskách a plavárňach. S prísnym dodržiavaním podmienok sa otvoria aj vonkajšie športoviská.


Na Slovensku sa opätovne otvoria aj hranice. Od 21. mája budete môcť na 24 h navštíviť bez testu a karantény okrem ukrajiny všetky susedné krajiny, plus Švajčiarsko, Nemecko, Slovinsko a Chorvátsko.

Krízový štáb aj naďalej nechal v nedeľu všetko zatvorené, je to potrebné pre sanitáciu priestorov a oddych ľudí v prvej línií.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Opatrenie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.