Prečítajte si, aké zmeny nastanú v ďalšej fáze uvoľňovania opatrení

Futbaloví reprezantanti na Olympijskom štadióne v Baku
Zdroj: TV Markíza

Potvrdil to minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) v stredu potvrdil, že v ďalšej fáze uvoľňovania opatrení môže byť zahrnuté aj otváranie vonkajších kúpalísk a bazénov wellness hotelov v exteriéri.

Šéf rezortu to uviedol na tlačovej konferencii v stredu, kde vystúpil spolu s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom.

"Musí to byť ale v exteriéri. Pokiaľ sú to interiérové priestory, bude tam stále platiť to, čo aj pre fitnescentrá," spresnil. Všetko bude podľa slov ministra záležať na rozhodnutí hlavného hygienika a expertnej epidemiologickej skupiny.

Krajčí zopakoval, že fitnescentrá a plavárne sú pre nedostatočné prúdenie vzduchu stále rizikové. Vo fitnescentrách v uzavretom priestore sa podľa ministra zhromaždia ľudia, ktorí cvičia a "hyperventilujú".

"Bez ohľadu na koronakrízu, všetci tam dýchame vzduch, ktorý si vydýchame. Ide o veľmi rizikové miesta, kde je prítomný aerosól. Športovať s ochranným rúškom je extrémne náročne a bez rúška by to bolo veľmi nebezpečné," vysvetlil Krajčí. Podotkol však, že nikomu sa nebráni športovať v exteriéri.

Minister však predpokladá, že aj tu časom dôjde k uvoľňovaniu. Najskôr je však podľa neho potrebné počkať si, ako Slovensko zvládne aktuálnu fázu uvoľňovania opatrení.

Dnes totiž Slovensko vstúpilo do štvrtej fázy otvárania ekonomiky. Otvoriť tak mohli všetky obchody, kiná či divádlá. Nové pravidlá platia aj pre reštaurácie aj kozmetické salóny. Vo všetkých prípadoch musia prevádzkovatelia myslieť na prísne hygienické opatrenia.

Viac sa dočítate TU:

Zmeny sa dotknú aj taxikárov, kozmetičiek či kaderníčok. Upravili im problémové opatrenia

Dočkali sme sa otvorenia obchodných domov, sprevádzajú ich však obmedzenia

Po dlhých týždňoch sa otvárajú aj kiná. Takto to bude vyzerať v kinosálach

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Wellness

Dôležité udalosti